تبلیغات
آشنای دور - هشدار مقامات ارشد امنیتی آمریکا به کاخ سفید

هشدار مقامات ارشد امنیتی آمریکا به کاخ سفید

روزنامه واشنگتن پست امروز اعلام کرد مقامات ارشد دفاعی و امنیتی آمریکا در خصوص درج نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های تروریستی به کاخ سفید هشدار داده اند.
طبق اعلام این روزنامه، مقامات ارشد اطلاعاتی و دفاعی اعلام کرده اند این مسأله می تواند نیروهای آمریکایی مستقر در عراق و نیز عملیات کنونی علیه گروه تروریستی داعش را با تهدید مواجه کند. 


هشدار مقامات ارشد اطلاعاتی آمریکا به کاخ سفید در خصوص درج نام سپاه پاسداران در فهرست گروه های تروریستی

این روزنامه همچنین به نقل از برخی مسئولان دولت ترامپ که نخواستند نامشان فاش شود اعلام کرد در حالی که کاخ سفید خود را برای صدور فرمان اجرایی درباره نیروهای سپاه پاسداران ایران آماده می کند، مقامات ارشد اطلاعاتی و دفاعی در روزهای گذشته از این مسأله ابراز نگرانی کرده اند.
در هشدار آنها آمده است: تروریستی خواندن سپاه پاسداران، مبارزه با داعش را در عراق و سوریه تحت الشعاع قرار داده و به نوعی سوء استفاده از قانونی است که هدف اولیه آن "تحریم نهادهای دولتی" نیست.
روز چهارشنبه رسانه های خبری از طرح دولت ترامپ در خصوص درج نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های تروریستی خبر داده بودند. خبرگزاری رویترز و روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه به نقل از برخی مقامات آمریکایی اعلام کردند دولت ترامپ در حال بررسی طرحی در خصوص درج نام سپاه پاسداران و گروه اخوان المسلمین در فهرست گروه های تروریستی است.                


برچسب ها: آشنای دور، سپاه پاسداران، هشدار، آمریکا، لیست تروریست،
[ چهارشنبه 27 بهمن 1395 ] [ 09:44 ق.ظ ] [ وحید آشنای دور ]