تبلیغات
آشنای دور - شهر موصل پس از ۱۰۹۳ روز اشغال، بطور کامل آزاد شد
شهر موصل، مرکز اصلی تجمع گروه تروریستی داعش پس از  ۲۶۸ روز عملیات سنگین به طور کامل به کنترل نیروهای عراقی درآمد. این شهر ۱۰۹۲ روز در اشغال تروریست ها بود. عناصر تروریستی داعش بیستم خردادماه سال ۱۳۹۳ با خیانت نیروهای دولتی توانستند وارد شهر موصل شوند.

حیدر العبادی، رئیس جمهوری عراق نیز لحظاتی پیش در بیانیه ای رسما از پیروزی قاطع در موصل خبر داد. دفتر حیدر العبادی اعلام کرد که وی با قرائت بیانیه پیروزی در قلب موصل، رسما از آزادی کامل این شهر از دست داعش خبر داد.

العبادی با حضور در مقر فرماندهی نیروهای مقابله با تروریسم در مرکز شهر موصل اقدام به قرائت بیانیه پیروزی کرد. وی بیان داشت که عراق امروز بر توحش و دولت خرافه داعش پیروز شد. نخست وزیر عراق با تبریک این پیروزی به همه مردم و ارتش عراق، از اقدامات و فتواهای آیت‌الله سید علی سیستانی، رهبر شیعیان این کشور تقدیر و تشکر کرد.

**برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**

نیروهای عراقی پس از درگیری های نفس گیر دقایقی موفق شدند مناطق « قلیعات و رآس الکور» را در محله موصل قدیم  پاکسازی کنند و به سه سال اشغال موصل، دومین شهر بزرگ عراق پایان دهند. پیش‌تر مناطق الشهوان و  از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی شده بود.

با آزادی کامل محله موصل قدیم، تمامی مناطق در غرب شهر موصل به کنترل نیروهای عراقی درآمد. این محله، آخرین منطقه اشغالی در شهر موصل به شمار می آمد.

عملیات پاکسازی غرب شهر موصل از اوایل اسفندماه سال گذشته آغاز و امروز پس از ۵ ماه با موفقیت به پایان رسید. مجموع مساحت کل شهر موصل ۱۸۰ کیلومتر مربع است.

به گزارش مشرق عملیات آزادسازی شهر موصل از ۲۸ مهرماه سال گذشته شروع شده بود؛ کرانه شرقی این شهر نیز سی ام بهمن ماه سال گذشته پس از ۴ ماه درگیری سنگین به کنترل نیروهای عراقی درآمد.

**برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**


برچسب ها: آشنا دور، موصل، آزادی، داعش،  • paper | فروش رپورتاژ اگهی | فروش بک لینک قوی
  • خرید بک لینک قوی | خرید رپورتاژ آگهی