تبلیغات
آشنای دور - ساکنان این شهر محکوم به مرگ و سانسور هستند
تاریخ : دوشنبه 30 مرداد 1396 | 09:57 ق.ظ | نویسنده : وحید آشنای دور
آخرین خبرها از شرق عربستان حاکیست، جنایت رژیم سعودی علیه مردم مظلوم شهر العوامیه همچنان ادامه دارد و محله های مختلف این شهر به ویژه «المسوره» تحت شدیدترین حملات هستند.

به گزارش آشنای دور،آخرین خبرها از شرق عربستان حاکیست، جنایت رژیم سعودی علیه مردم مظلوم شهر العوامیه همچنان ادامه دارد و محله های مختلف این شهر به ویژه «المسوره» تحت شدیدترین حملات هستند.

یک منبع میدانی در العوامیه در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: العوامیه به یک شهر جنگ زده تبدیل شده و حملات نیروهای سعودی به مناطق مسکونی و عمومی ادامه دارد.
 براساس مشاهدات صورت گرفته و تصاویر بدست آمده از این منطقه، حجم ویرانی‌ها گسترده و غیرقابل توصیف است و اثری از حیات در این شهر دیده نمی شود.

 این حملات و تخریب‌ شهر در حالی صورت می‌گیرد که مردم مقاوم و شیعیان این منطقه به هیچ وجه حاضر به ترک منازل و شهر نیستند و مقاومت مردم باعث شده نیروهای سعودی حملات خود را شدت ببخشند.

به گزارش منابع میدانی مشرق، نبود امکانات اولیه در شهر العوامیه در حال تبدیل شدن به یک بحران است؛ در محله المسوره اوضاع وخیم تر است و بحران به حدی رسیده که دیگر کمک‌های درمانی و غذایی وجود ندارد.

 نیروهای سعودی هیچ خدماتی را به مردم ارائه نمی‌کنند تا جایی که شهروندان برای جمع آوری زباله‌ها بسیج شده اند تا از شیوع بیماری‌ها جلوگیری کنند.

کمک مردم برای جمع آوری زباله‌ها و پاکسازی شهر

این منبع میدانی از کمک رسانی خودجوش مردم به شهروندان آسیب دیده خبر داد و گفت: مردم میوه و غذاهای اضافی خود را در مکان های مشخص قرا می دهند تا خانواده های آسیب دیده بتوانند نیازهای اولیه خود را برطرف کنند.

کمک رسانی مردم و گذاشتن میوه ها در معابر عمومی

به گزارش منابع محلی در العوامیه، خودروهای زرهی نظامیان عربستان همچنان در خیابان ها حضور دارند و مناطق مختلف مسکونی و عمومی را بی‌هدف و تنها جهت تخریب حداکثری، هدف قرار می دهند. همچنین در روزهای گذشته جنگنده های عربستانی در ارتفاع بسیار پایین پرواز کردند که رعب و وحشت کودکان و زنان را به دنبال داشته است.

به گزارش مشرق، بیش از ۱۰۰ روز از بحران در شرق عربستان می گذرد و حملات سعودی ها هر روز علیه مردم بی گناه  تشدید می شود.

هم اکنون برق در بخش های وسیعی از شهر قطع شده است؛ در محله المسوره آبی هم وجود ندارد و مردم برای جلوگیری از بحرانی شدن وضعیت، آب را جیره بندی کرده اند.

علاوه بر حملات یگان های زمینی و زرهی، حملات توپخانه ای هم علیه شهروندان محله المسوره آغاز شده است و نقطه امنی در خیابان‌های این شهر نیز باقی نمانده است.

در ۱۰۰ روز گذشته تعدادی زیادی از شهروندان توسط نیروهای امنیتی ربود شده اند و از سرنوشت آنان خبری در دسترس نیست.  براساس آمار به دست آمده تاکنون ۲۳ نفر در جریان حملات سعودی‌ها به شهادت رسیده‌اند.

به گزارش مشرق اسامی شهدا به شرح ذیل است:
«حسین أبو عبد الله، علی مهدی السبیتی، محمد عبد العزیز الفرج ، محسن الأوجامی، حسین السبیتی،حسین الزاهر،جعفر المبریک،صادق درویش، حسن العبد الله،محمد الصویمل،علی أبو عبد الله ،فاضل آل حمادة،مهدی الصیاغ ، یوسف المشیخص ،أمجد آل المعیبد،زاهر البصری،جواد مؤید الداغر ،علی محمود عقاقة ، وهب فکری معیوف ،أمین محمد آل هانی، محسن اللاجامی،عبد المحسن الفرج،محمد ارحیمانی(ابوعادل)»
در ادامه تصاویر اختصاصی مشرق از ویرانی های و تخریب مناطق مسکونی شرق عربستان را مشاهده می کنید:


برچسب ها: آشنای دور، عربستان، العوامیه، شیعیان، کشت و کشتار، مرگ،  • paper | فروش رپورتاژ اگهی | فروش بک لینک قوی
  • خرید بک لینک قوی | خرید رپورتاژ آگهی